Yazır Mh. Sayın Sk. Kalecan St. B-Blok Altı No:10/B Selçuklu - KONYA
bilgi@saloonstil.com
Telefon: 0 541 136 86 00
Whatsapp Bilgi Al

>> Hizmetlerimiz

Klasik Masaj


Bütün masajların amacı kişiyi rahatlatmaktır. Vücuda kısmen veya tamamen uygulanır. Dolaşım hızını arttır. Dokuları ve hücreleri canlandırır. Eklem, kas, doku ve tüm beden ağrılarına iyi gelen klasik masaj aromatik yağlar eşliğinde yapılmaktadır. Bacaklar, omuz, sırt, avuç içi ve tüm vücut bölgelerine yapılan bu masaj, sizi dinlendirirken gevşetir.

Soft Masaj


Yumuşak dokunuşlarla yapılır. Kasların çalıştırılması ve bedenin toksinlerden arındırılması sağlanır. Soft masaj uygulmasında ayak uçlarından başlanarak bedenin rahatlatılması amaçlanır. Bu masajla kan dolaşımı artar. Gergin bağ ve kas dokularının iyileşmesini hızlanır. Bağışıklık sistemi güçlenir. Vücut esnekliğini artırırken, kas spazmlarını da azaltır.

Medikal Masaj


Hasar görmüş veya yorgun düşmüş organın eski haline dönmesi için yapılan masaj türüdür. Hastanın yaşam kalitesini artırmak ve kabiliyet kazandırmak amacıyla yapılır. Kastaki yorgunluk ve ağrıları azalttığı bilinen bir gerçektir. Kemiklerin güçlenmesine ve kireçlenmelerde de etkili olan medikal masaj, spazm ve krampları da önlemektedir.

Mix Masajı


Isıtıcı etkisi olan masaj kremleri, sıcak taş, veya bitkisel yağlarla tüm vücuda ya da bölgesel olarak uygulanan bir masajdır. Kas ağrıları, kas tutulmaları, gerginlik, kireçlenme ve romatizmal nedenlerden kaynaklı sırt, boyun, bel ve bacak ağrılarını gidermede etkili olan bu masaj dört tekniğin birleşiminden oluşmaktadır.

Aromaterapi Masajı


Ruhsal ve fiziksel şifa için kullanılan bir tür terapi yöntemi olarak tanımlayabiliriz. Uygulama şekli, ayak ve baş parmaklarından kafa böglesine kadardır. Çok rahatlatıcı ve dinlendirici bir masajdır. Masaj esnasında cildinize daha yumuşak ve narince uygulama yapabilmek adına değerli bitkisel içerikli yağlar kullanmaktayız.

Derin Doku Masajı


Masaj hareketlerinin temposunun düşük fakat şiddetinin yoğun olduğu bir masaj türüdür. Sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masaj türüdür. Vücut ağrıları, kronik ağrılar, bel ağrıları, bacak kası gerginliği ve ağrılı omuz bölgeleri için çok faydalı bir masajdır. Masaj sonrası vücudun rahatladığı hemen fark edilir.

Sıcak Taş Masajı


Pürüzsüz sıcak taşlar ve kremler kullanılarak yapılır. Sıcak taşlar vücudunuzun çeşitli yerlerine yerleştirilir. Belirli aralıkta bir sıcaklığa ve ağırlığa sahip olan bu taşlar kasları ısıtır ve rahatlatır. Stresi ve gerginliği azaltır. Masajda kullanılan taşlar ısıyı tutabilme özelliğine sahiptir. Taşlar; Omurganın iki yanı boyunca, avuç içlerine, ayaklara, karın bölgesine, bacaklara yerleştirilir. Masaj yağı cilde sürülür. Taşlar hafif kaydırma hareketleriyle kasların çevresinde gezdirilir.

Sultan Masajı


2 masöz tarafından yapılan senkonize, eşsiz bir masaj yöntemidir. Çok rahatlatıcı ve dinlendirici bir masajdır. Yüzeysel teknikler uygulanarak kaslar rahatlatılır, gevşetilir ve kan akışı da hızlanır. Hem fiziksel rahatlama hem de ruhsal bir rahatlama sağlanır. Masajda kullanılan yağlar deriyi derinlemesine nemlendirir.

Spor Masajı


Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında yapılan bir masajdır. Spor masajıyla vücuda yük olan yorgunluk maddeleri vücuttan atılır. Kas ve adele sertlikleri en aza indirgenir. Kan dolaşımını aktive ederek genel bir rahatlama sağlanır. Sakatlıkları olan sporcunun en kısa zamanda spora dönmesini sağlar.